Siber Net İnternet Sohbetleri

siber net internet

Siber Net İnternet Sohbetleri

Siber.Net chat siteleri vasıtasıyla ailenizle, sevdiklerinizle, eşinizle dostunuzla, uzaktaki akraba ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmanız, mesaj göndermeniz güvenli ve kolay bir hal aldı. Online olarak tüm bu söylediklerimizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Anlık sohbet veya direkt mesaj gönderme dediğimiz olay, Siber.net chat odaları içerisinden bir ışık hızında karşı tarafa iletilir. Eğer yazılı sohbet yapmak istemiyorsanız, görüntülü yani kameralı görüşme seçeneğimiz de mevcuttur. Bu şekilde dünyanın en ücra köşesindeki kişiyle anlık iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Siber Net İnternet Hizmetleri

Siber Net İnternet sohbetleri; internet bağlantısı olan her yerde, diğer kişilerle ücretsiz iletişime geçebileceğiniz bir chat ağıdır. Diğer kullanıcıların da anında görebileceği iletiler yazmanıza olanak sağlanır. Buraya gelen tüm kullanıcılar anonimdir, kendilerini tanıtmak için farklı nicknameler (rumuzlar) kullanırlar. Burada hatırlanması ve akılda tutulması gereken en önemli şey, iletilerin log halinde kayıt altına alındığı ve diğer kullanıcıların ekran görüntüsü alabileceğidir. Bu nedenle yazdıklarımıza, çizdiklerimize son derece dikkat etmeli, yasalarca suç sayılan söylemlere girmemeliyiz. Aslında tam olarak anlatmak istediğimiz; iletişim kurduğunuz kişilere ne kadar güvendiğinizin bir önemi yok, önemli olan online paylaşımlarınıza dikkat etmenizdir.

Beni Kimse Bulamaz, İp Numaramı Gizledim Havasından Vazgeçin!

Daha önceleri müteaddit kez söylememize, uyarmamıza ve yazıp çizmemize rağmen, vurdumduymaz ve umursamaz tavırları nedeniyle bir çok kişinin Siber Suçlarla Mücadele kapsamında başlarının belaya girdiğini üzüntüyle müşahede ettik. Bazıları diyor ki; “Efendim Ben Tor Programı Kullanıyorum, Yok Proxy Kullanıyorum, Yok Efendim VPN Kullanıyorum” Bana bak kardeşim her ne kullanıyorsan kullan, internete girdiğin anda senin gizliliğin, mahremiyetin sona ermiştir. Konusu suç teşkil eden, yani kanunlarımızca suç sayılan bir eylemde bulunduğun zaman, o çok güvendiğin İP gizleme programları seni kurtaramayacak. Siber polis anında kapına gelerek seni bir lağım faresi gibi boynundan tutup götürecek.

Siber Net İnternet Bağımlılığına Kılıf Uydurmak ve Siber Aldatmalar

İnternet bağımlılığının çeşitli şekillerde tezahür ettiğini gözlemlemekteyiz. Bu bağımlılığa kılıf uydurmaya çalışanların sığındığı kocaman yalanlardan birisi de; “Evli Olduğum Halde, Birisiyle Siber İlişkiye Girebilir miyim? Bu Yaptığım Aldatmak Olarak Kabul Edilir mi?” Güzel kardeşim aldatmak illaki fiziki temasla olacak, bunun dışındakiler aldatma olamaz demek son derece sakat bir düşüncedir.

Sen aklından fikrinden geçirdiğin anda eşini aldatmış olursun. Yani bir işin esnek yanlarını kendi lehine kullanmaya çalışmak, yaptığın çirkin işlere bir kılıf uydurmaya çalışmak yanlıştır. Vakit geçmeden bu yanlışından dön, eşine, ailene sadık birisi olmak için çalış. Burası bir Avrupa ülkesi değil, bazen sudan sebeplerle dahil insanlar birbirini öldürüyor, aklını başına al. Çünkü İnternet ortamı dahi olsa ortada oluşturulan bir duygusal bağ var, bağımlılık var. Her gün aynı kişi ile chat ortamı içerisinde muhabbete devam edersen, ipin ucunu kaçırırsın ve bir daha tutamazsın.

Evet sevgili okurlar, Siber Net İnternet hizmetleri ekibinden ben KaRa rumuzunu kullanan şahsiyetim. Dikkat ederseniz makalelerimizde hep karşımızda birisi varmış gibi yazıp çiziyoruz, bazı örnekler vererek insanları yanlışa düşmemeleri konusunda uyarıyoruz. Neden böyle yapıyoruz? Çünkü akılda kalıcı olsun diye. Bazı insanlar bu yazdıklarımızdan kendilerine göre dersler çıkararak yanlışlarının farkına varsalar da, bazıları da nato mermer nato kafa zihniyetiyle girdikleri gayya çukurundan çıkmamak için ayak diretmektedirler.

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Chat
yorumyorum yok
linkLink : Siber Net İnternet Sohbetleri
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?