Siber Alem

Siber alem

Siber Alem Nedir?

Siber Dünya veya siber alem diye isimlendirdiğimiz bu gizemli dünya aslında bildiklerimizden çok daha fazlasını içeriyor. Yüzlerce katılımcının, Siber.Net chat odaları içerisinde birbirleri ile iletişime geçtiği, etkileşimde bulunduğu, dijital mesajlar yazdığı online bir platformdan bahsediyoruz. Birbirlerini etkilemek için adeta yarışan bu insan kalabalığı, siber dünyanın vazgeçilmezleridir. Bir çok kullanıcının siberalem aramasıyla sitemize geldiğini gözlemledik ve Siber kelimesini sizler için araştırdık. Siber, İngilizce tabanlı bir kelime olup “Cyber” olarak yazılmakta ve dilimize okunduğu şekilde geçmiştir.

Yeni Nesil Siber Alem Kullanıcıları

Bizler eski nesil olduğumuz için bu kelimeyle sonradan hemhal olduk. Fakat internet çağında doğup büyüyen yeni neslin evlatları bilgisayar ve internet teknolojileri ile büyümüşler ve haşır neşir olmuşlardır. Çünkü devir bilgisayar çağıdır ve düzgün bir kariyer yapmak için mutlaka internet dünyasında olan şeylere vakıf olmak gerekmektedir. Bu meyanda Siber.Net sitemiz önemli misyonlar üstlenmiştir. Beşeri ilişkilerin ve sözlü muhabbetlerin sanal ortamlara nasıl entegre edilmesi gerektiği konusunda büyük merhaleler kat etmiştir. İnsanların sosyal bir chat platformu içerisinde arkadaşlık bağı ile birbirlerine derin duygular beslemesine neden olmuştur.

Siber Alem Grubunun İcraatları ve Faydaları

Tüm bunları yaparken de, son zamanlarda global bir kabus gibi üzerimize çöken siber suçlar, siber terorizm konularında bilgili ve yetkin görevlilerimizce kullanıcılarımız sürekli bilgilendirilmekte, teknolojinin tüm imkanlarını kullanırken bunun sosyal ve yasal sonuçlarının neler olabileceği konusunda açıklayıcı sempozyumlar düzenlenmektedir. Her ne kadar görünüm ve işlev olarak bir chat sitesi olsak da, sitemizde sürekli siber farkındalık ve eğitim-öğretim hakkında kullanıcılarımızla temas halindeyiz. Tüm dünyada güvenlik açıkları ve siber saldırılar, dijital materyallerin zarar görmesi v.s. mevcutken, gerekli tedbirleri almak, yapılacak şeyleri planlamak ve koordine etmek için mutlaka Siber.Net sitemizde yerinizi almalısınız.

Siber.Net Sitesi Bir Markadır.

İsim ve yapı olarak sitemize benzeyen oluşumlarla uzaktan yakından bir organik bağımız bulunmamaktadır. Çünkü sözüm ona bazı siteler siber alem kelimesini adeta bir alamet-i farika olarak kullanmaya çalışmaktadır. Halbuki her zaman telaffuz ettiğimiz gibi, taklitler aslını yaşatmaya mecburdur. Yine bilinmelidir ki, taklitler mutlaka bir gün sitemizin siber çöplüğünde yerini alacaktır. “Sohbet Bizim Mekan Sizin” sloganıyla çıktığımız bu uzun soluklu maratonda yanımızda olmanızdan ve bizleri desteklemenizden son derece memnunuz. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Chat
yorumyorum yok
linkLink : Siber Alem
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?