Kurallar

Siber Net Sohbet Kuralları

1. Tüm nick ve kanalların sorumluluğu şahıslara, kullanım hakları Siber.Net’e aittir.
Siber.Net gerekli gördüğünde, ilgili nick ve odanın kullanımına  müdahale etme hakkını saklı tutar.

2. Sunucu genelinde ki söylemler, sahiplerini bağlayıcı niteliktedir. Politik, teolojik ve kültürel ayrımcılık içerikli metinlerin paylaşımı, bu bağlamda şahıslar üzerinde yaptırım nedenidir.

3. Diğer kullanıcılara yada Siber.Net organizasyonunun bütününe yapılan çıkar ya da zarar amaçlı eylemler, Yeni Türk Ceza Kanunun 213. Maddesince suç teşkil edip, Siber.Net tarafınca hukuki olarak yaptırım nedenidir.

4. Siber.Net yalnızca resmi web sitesinde yayınlanan kanalların yönetiminden mesul olup, özel odaların isleyiş biçimlerinden sorumlu değildir. Özel odalar, giren kullanıcıların inisiyatifi olarak kabul edilip, T.C. yasalarınca suç teşkil eden eylemler dışında genel kanal yönetimlerinden bağımsızdır.

5. Ulu Önder M. K. Atatürk ‘e hakaret yada Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca suç kabul edilen her davranış, koşulsuz yaptırıma tâbidir. İlgili tüm davranışlar Türk toplumunun ahlaki değer yargılarınca sorgulanacağı şüphesizdir.

6. Siber.Net Admin/Oper Kadrosu gerekli gördüğü hallerde uyarmaksızın huzuru bozan kullanıcılar üzerinde yetki kullanma hakkına sahiptir.

7. Sunucu üzerinde bulunan her kullanıcı, bu kuralların varlığını ve içeriğini kabul etmiş sayılmaktadır ve ilgili kuralların ihlali söz konusu olduğunda, lokal ve hukuki yaptırım uygulama hakkına sahiptir.

8. Servis ve komut sorularınız için #Help, kayıp şifre gibi sorunlarınız için ise #Operhelp odamızı kullanabilirsiniz.
Kanal yada nick istekleri haricindeki tüm düşünce ve dileklerinizi Admin@Siber.Net mailine açık bir üslup ile yazabilirsiniz.