Kadınlarla Sohbet

kadinlarla sohbet

Kadınlarla Sohbet, Muhabbet ve İletişim Kurmak

Kadınlarla sohbet konusu, cinsiyet eşitsizliği olan toplumlarda, kamusal alanlarda daha da önem kazanmış durumda. Bu konuda farklı görüş ve düşüncelere sahip insanlar olduğunu görmekteyiz. Erkekler saldırganlık ve taciz olmadan bir kadınla nasıl konuşulur, nasıl muhabbet edilir, bu konuda kendilerini geliştirmeleri lazımdır.

Kadınlarla Sohbet Ederken İnsan Gibi Saygı ve Haysiyetle Davranmak

Kadınlarla muhabbet esnasında mutlaka gülümseyin, başınızı selamlama anlamında sallayın, ona nazikçe merhaba deyin. Hiç bir şekilde bir kadına ıslık çalmayın, arabayla gidiyorsanız kornaya basmayın, öpücük sesleri çıkarmayın. “Hey Bebeğim”, “Hepsi Senin mi Yavrum” gibi saçma hitaplarda bulunmayın. Bunlar son derece saygısız, çirkin ve uygunsuz hareketlerdir. Bir kadının giyinme şekli hakkında eleştiri ve yorumda bulunmayın. Kadıncağız kendine yakıştırdıysa giymiştir. Sana ne bundan? Sana hesap mı verecek ? Belki bir etkinliğe katılacak, belki birisinin beğenisini kazanmak için giymiş. Bu kadının üzerinde bir tabela var da ben mi görmüyorum “Lütfen Görünüşüm Hakkında Bir Yorum Yap” gibi.

Kadınlara Saygılı ve Mesafeli Olun

Özellikle toplu taşıma araçlarında, insanların kalabalık olduğu yerlerde, geceleri tenha yerlerde bir kadınla fazla yaklaşmayın mesafeyi koruyun. Belediye otobüsleri veya metrolarda bazı erkeklerin yaptığı çirkin hareketler nedeniyle bütün erkekler töhmet altında kalabiliyor. Kadın zaten sıkışmış, adam abandıkça abanıyor. Yahu güzel kardeşim oradaki kadın belki senin bacın da olabilirdi? Bacına yapılmasını istemediğin bir hareketi neden başkasına yapıyorsun? Senin bacın namuslu, elin kadınları namussuz mu oluyor?

Karanlık ve ıssız bir alanda, yahut etrafta kimse yokken bir gezi parkında veya ormanda bir kadına yaklaşmaya çalışmayın. Tüm bu etkenler kadın tarafından bir tehdit olarak hissedilebilir. İyi bir nedeniniz yoksa bir kadını takip etmeye çalışmayın. Rızası olmadan kadınlarla sohbet etmeye çalışmayın.

Acelesi olmadığını gördüğünüz veya herhangi bir meşguliyetinin görünmediği kadınlara yaklaşarak ona gülümseyin ve içten bir merhaba diyerek etkileşimi başlatın. O da size gülümserse, başka taraflara bakmazsa ve sizi görmezden gelmezse saygılı ve kibar şekilde başka şeylerde söyleyebilir, bu şekilde kadınlarla sohbet konusunun inceliklerine de vakıf olmuş olursunuz.

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Chat
yorumyorum yok
linkLink : Kadınlarla Sohbet
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?