Güvenilir Chat Siteleri

guvenilir chat siteleri

Güvenilir Chat Siteleri, Güvenli Sohbet Odaları

 Güvenilir arkadaşlık siteleri içerisinde; sevdiklerinizle, hayran olduğunuz veya ilgilendiğiniz kişilerle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Buralarda kimlerle muhabbet ettiğinizi veya ne anlattığınızı hiç kimse bilemeyeceği için, parasız chat sitelerini kullanmanız size büyük bir kolaylık ve avantaj sağlar. Siber.Net Türkçe chat odaları içerisinde kişisel veya mahrem bilgilerinizi paylaşmadan diğer kullanıcılarla güzel sohbetler başlatabilirsiniz. 

Güvenilir Chat Siteleri

Güvenilir Chat Siteleri

Güvenilir Chat Sitelerine Kimler Gelir? Sohbet Siteleri Kimlere Ev Sahipliği Yapar?

Sohbet odaları, benzer duygu ve düşüncelere sahip insanlara ev sahipliği yaptığı gibi, farklı düşünen ve tehlikeli amaçları olan kullanıcıları da ağırlamaktadır. Buralara gelen insanlar hep aynı elekten geçmiş veya aynı torna tezgahından yontularak gelmiş insanlar değildir. Anonim olarak takılan bu insan kalabalığını filtreye tabi tutmak veya denetlemek teknik olarak bazen mümkün olmamaktadır. Bu nedenle güvenilir chat siteleri arayışınız devam ederken, bu siteleri kullanmanın potansiyel tehlikelerinin neler olduğunu ve nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmeniz oldukça önemlidir.

Chat Siteleri İçerisinde Sizi Bekleyen Olası Tehlikeler

Yukarıda da arz ettiğimiz gibi çok değişik karaktere mensup insanların avdet ettiği sohbet sitelerinde şiddet, cinsellik, bağnazlık, ırkçılık, saldırganlık, nefret dolu söylemlerle karşılaşmanız olasıdır. Özellikle Siber dünyanın karanlık simaları da buraları mesken tuttuğundan, tehdit, şantaj, taciz, ideolojik baskılarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle gençler, kadınlar ve ebeveynlerinden habersiz sohbet sitelerine giren çocuklar, kötü niyetli yetişkinlerin tuzağına ve uygunsuz muhabbetlerine çekilebilir.

Chat Sitelerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Bu nedenle; güvenilir chat sitelerinde kiminle muhabbet ettiğinize veya kime güvendiğinize son derece dikkat edin. İletişime geçtiğiniz kişilerin sizin için hala tehlikeli bir yabancı olduğu gerçeğini aklınızdan çıkarmayın. Gerek global odalarda, gerekse özel pencerelerde yaptığınız sohbetlerde kesinlikle isim, adres, telefon numarası, e-posta veya skype gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. Sizi rahatsız eden, sürekli sırnaşık hareketlerde bulunan kullanıcıları engelleyin ve görevlilerden yardım isteyin.

Sohbet siteleri içerisinde gerçek isim ve soy isminizi kullanmayın, kendinize dikkat çekmeyecek bir rumuz (nickname) seçin ve muhabbetinize devam edin. Chat siteleri vasıtasıyla tanıştığınız kişilerle gerçek hayatta yüz yüze görüşmek istediğinizde dikkatli olun. Bu konuyu ailenizden biri ile paylaşın veya en yakın arkadaşınıza bildirin. Yapacağınız ilk buluşmada bu konuya oldukça dikkat etmelisiniz. Ayrıca halka açık, kalabalık bir yerde buluşmaya gayret edin. Eğer karşı taraf sizi “Kuş Uçmaz, Kervan Geçmez” deyimine uygun ıssız, tenha bir yere çağırdıysa kesinlikle oraya gitmeyin.

Benzer Yazılar

[wpb-random-posts]

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Sohbet Odaları
yorumyorum yok
linkLink : Güvenilir Chat Siteleri
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?