Divan Sohbetleri

Divan Sohbetleri

Divan Sohbetleri

Divan sohbetleri kültürüne pek az kişinin aşina olduğunu fark ettik ve bu vesileyle kaleme almaya çalıştık. Siber.net sitemiz her daim yeniliklere imza atarak, diğer chat sitelerinden keskin çizgilerle ayrılmaktadır. Kendisini ilim ve Türk kültürüne adamış, birbirinden değerli şahsiyetler, hafta içi her gün, chat sohbet odalarında divan sohbetleri yapmaktadır. Divan sohbetleri denilince aklınıza şark köşeleri, süslü divanlar, kerevitler gelmesin. Sanal sohbet ortamı içerisinde biz bu kültürü sadece isim olarak kullanmaktayız. İnşallah bu divan sohbetlerini, gerçek hayata taşımayı düşünüyoruz. Sitemize gelen şahsiyetlerin kafalarına takılan sorulara cevap aradığı bu sohbetlerde, içten ve sıcak bir ortamın hakim sürdüğü görülmektedir.

Divan sohbetleri, muhabbete özlem duyan gönülleri ihya etmek, chat ortamına müdahil olan konuşmacılara uygun bir zemin hazırlamak, kaybolmaya yüz tutan milli sohbet kültürümüzü her daim ayağa kaldırmak için tertip edilmektedir. Bu ve benzer düşüncelerle çıkılan yolda, şimdiye değin binlerce divan muhabbeti icra edilmiştir.

Divan Sohbetlerinde Neler Konuşulur?

Divan muhabbetleri, sitemize gelen kullanıcılar arasında manevi ve duygusal bir bağ oluşturmak, kendilerini ifade edebilecekleri ve kaynaşabilecekleri bir zemin hazırlamak maksadıyla icra edilir. Bu sohbetlerde daha çok öncelikle memleket meseleleri masaya yatırılır, çare ve çözümler aranır, meselelerin kaynağına inmeye çalışılır. Siteye yeni katılan kullanıcılarla, eski, demirbaş veya kemikleşmiş user dediğimiz kullanıcılar arasındaki pürüzler giderilerek, ilişkilerin güçlenmesi sağlanır. Bu proje sitemizde mevcut bir grup hevesli gencin inisiyatifiyle tezahür etmiş bir hareketin ismidir.

<%EzeL> bence ondan önce Amin nedir nelere amin demeliyiz diye düşünüyorum 😀
<~yaqmur> Burada kendimi imam a benzettim 😀
<~yaqmur> D
<&vahdet> =))
<~yaqmur> Güzeldi hocam
<&vahdet> sonra bilir kişi olarak dosyayı diyanete göndermişler
<&vahdet> ))
<~yaqmur> Ama bende araştırma yapmıştım dua ile alakalı
<~yaqmur> Baya birşeyler öğrendim
<&vahdet> …
<%EzeL> vahdet: hocam çok güzel
<%Hicret> Yuşa gönül dağı mı izliyorsun?
<&vahdet> ))
<&vahdet> evet benimde hoşuma gitmişti
<~yaqmur> O sizin anlattığımız zaman ekleme yaparım bende
<&vahdet> eyvallah
<&vahdet> casiye hocam
<&casiye> çalışmadan dua edip gökten zembille para iner mi?
<&casiye> olmuyacak duaya amin denirmi
<&vahdet> …
<&casiye> bir Üniversite öğrencisi diyecektim
<%EzeL> vahdet: hocam işleyeceğimiz konunun adı Duanın kıymeti

Yukarıdaki muhabbetler sohbet sitelerimizden birinden kısa bir alıntıdır. Her yaştan ve meslek grubundan katılımcıları aynı chat odası içerisinde toplayınca renkli muhabbetler ortaya çıkmaya başladı. Doyasıya bir sohbetin hazzını hep birlikte yaşadık.

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Genel
yorumyorum yok
linkLink : Divan Sohbetleri
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?