Chat Yapmak İstiyorum

chat yapmak

Chat Yapmak İstiyorum

   Chat yapmak istiyorum veya sohbet etmek istiyorum gibi bir sürü istekte ve arayışta bulunan bireyleri görmemiz mümkündür. Son zamanlarda Korona nedeniyle eve kapanan halkımız, can sıkıntısından dolayı google arama motoruna bu tür kelimeleri yazabiliyorlar. “Chat Yapmak İstiyorum“. Buradaki kavramlara iyice bakmak ve isteklere o doğrultuda cevap vermek önemli. Her chat yapmak isteyen bu emeline ulaşamaz. Çünkü söyleşi yapmak, konuşmak için belli bir bilgiye ve alt yapıya ihtiyaç vardır.

Daha önce bu konuda bir tecrübesi var mı, yahut chat yapan bir tanıdığı var mı, bunların cevabını bulmak lazım. Chat yapmayı en kısa yoldan öğrenmek istiyorsanız, Siber.Net sitemizde online canlı olarak bulunan kullanıcılarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz. Çünkü yaklaşık 19 senelik bir maziye sahip sitemize gelen tecrübeli kullanıcılar yıllardır chat yapmaktan dirsekleri çürümüş, parmakları adeta nasır tutmuştur. Bu denli deneyim sahibi bir kullanıcı kitlesini başka sitelerde bulmanız mümkün değildir.

Chat Yapmak İletişimin Birinci Adımlarındandır

İnsanoğlu pek ala oturduğu yerden de hiç bir iletişim kurmadan, dünyanın nasıl göründüğünü hayal edebilir. Fakat Sosyal paylaşım siteleri, chat sohbet odaları gibi sistemlerle insanlarla bağlantıda kalmak daha kolay hale geldi. Fakat bu iletişim ağında hiç kimsenin temiz duygularıyla oynamadan, onları zedelemeden iyi iletişim kurmak bir yaşam biçimi olmalıdır. Fakat sanal ya da reel zorunlu sohbetlerde ilişkiler her zaman rayında gitmez. Sohbet konularına dahil olmak isteyen her birey, Siber.Net sitemiz üzerinden bu soruyu sormadan, sohbet edip edemeyeceğini kimseye danışmadan konuşma ve hitap sanatını çok güzel geliştirebilir.

Chat Yapmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir

Hayatımıza yön veren, işlerimize çeki düzen veren, toplumsal davranışlarımızı düzenleyen bir takım kurallar, talimatlar, yasaklar, kanunlar ile iç içe yaşarız. Yanlış bir iş yaptığımızda mutlaka diğer bireyler tarafından azarlanır ve dışlanırız. Konusu suç teşkil eden bir olaya dahil olduğumuzda, kolluk kuvvetleri eliyle yakalanıp, adli mercilere sevk ediliriz ve çeşitli yaptırımlarla, cezalarla karşı karşıya kalırız. Chat yapmak isteyenleri de ilgilendiren bazı kurallar vardır. Bunlar site girişinde veya İRC içerisinde iken /RULES komutuyla görebileceğiniz kurallardır. İlk defa sohbet yapmak için sitemize gelen acemi kullanıcılar, kendilerinden daha önce gelen usta olarak kabul edilen chatcilerden bu işin püf noktalarını öğrenebilirler.

Chat Yapmak Sadece Sanal Bir Kavramdır

Chat” gündelik yaşam içerisinde kullanılmayan, sadece internet ortamında, sohbet siteleri tarafından kullanılan bir kelimedir. İngilizce’den dilimize sirayet etmiş ve zamk gibi yapışmıştır. İngilizce dilinden kendi dilimize çevirdiğimizde “Sohbet” olarak karşılık bulmaktadır. Fakat bizdeki sohbet kelimesinde karşılıklı faydalar, alınacak dersler, nasihatler vardır. Yani tam olarak dilimizde bir karşılığı bulunmamaktadır.

[wpb-random-posts]

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Chat
yorumyorum yok
linkLink : Chat Yapmak İstiyorum
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?