Chat Sitelerinde İp Gizleme

chat sitelerinde ip gizleme

Chat Sitelerinde İp Gizleme

Chat sitelerinde ip gizleme, ip nasıl gizlenir, ip gizleme programları nelerdir? şeklinde bir çok sorular gelmesi üzerine konuya açıklık getirmek istedik. Chat sitelerine giren bir çok kişi, İP numarasını gizleme, erişilemez olmasını sağlama, esrarengiz görünme gibi bir çok karışık düşünce içerisinde bazı hamleler yapmaya başlar. Benim İP numaramı kimse görmesin, nerden bağlandığımı anlamasınlar.

Aman benim ev adresimi bulabilirler, beni yakalayabilirler gibi bir çok paranoyak düşünce ve esrarlı görünme çabası, insanları bir takım programlar kullanmaya ve bu programlar vasıtasıyla chat sitelerinde İP gizleme telaşına düşürmüştür. Anonim olmanın dayanılmaz cazibesine kapılanlar bu tür yollara baş vurmaya devam etmektedirler. Bunların kafasındaki düşünce şudur “Yahu Zaten Mahallede Herkes Beni Tanıyor, Bari İnternette Gizlice Dolaşayım, Kimse Kim Olduğumu Anlamasın!

Chat Sitelerinde İp Gizlemek Ne Kadar Mümkündür?

Chat sitelerinde ipinizi gizleyebilirsiniz, bunun için bir çok program bulabilirsiniz, Özellikle proxy sunucuları, VPN programları, Kamusal WİFİ kullanmak, Tor programları v.s. Buraya kadar her şey normal görünüyor, peki ya bundan sonrası?. Diyelim ki Siber.Net chat odaları içerisine VPN kullanarak girdiniz, Çorum ilinden bağlandığınız halde kendinizi Fransa’dan girmiş gibi gösterdiniz, ne oldu şimdi boyunuz mu uzadı, kendinizi daha karizmatik mi hissettiniz, heyecan mı duydunuz, yaşadığınız adrenalinin seviyesi nedir? Burada bir parantez açmak istiyorum, hangi tür program kullanırsanız kullanın Siber.Net yöneticileri sizin gerçekten yurt dışından mı, yoksa yurt içinden mi girdiğinizi anlarlar ama ses çıkarmazlar.

Chat Sitelerinde İp Gizlemenin Fayda ve Mahsurları Nelerdir?

İP GİZLEMENİN FAYDALARI: Chat sitelerinde ip gizlemeniz sizde bir rehavet ve yayılma hissi verir. Admin dediğimiz yöneticilere belki alaycı gözlerle bakıp, kıs kıs gülebilirsiniz. Nasıl olsa İP numaram gizli diyerek daha rahat hareket edersiniz. Almanya’da yaşadığınızı söyleyerek kuyruklu bir yalan ortaya atabilirsiniz.

İP GİZLEMENİN MAHSURLARI: Faydalarını söyledik ağzınız kulaklarınıza vardı, mahsurlarını da söyleyelim de o alaycı gülüşünüzü biraz engelleyelim. Chat siteleri yöneticileri İP numarasını gizleyenlere pek iyi gözle bakmazlar, itimat etmezler. Siteye herhangi bir saldırı teşebbüsü olduğunda potansiyel suçlular arasında rumuzunuz anılır ve takip altında olursunuz. Her an asabi bir yöneticinin hafiften dokunuşuyla site dışına atılabilirsiniz. Tecrübeli yöneticiler tek bir komutla bütün sahte ip girişlerini kapatabilirler, site girişinde dımdızlak kalırsınız.

Chat sitelerinde ip gizleme gayreti içerisinde olan arkadaşları anlayamıyorum. Çünkü İRC tabanlı çalışan bir sunucuya ipinizi gizleyerek gelmenin ahım şahım bir avantajı yoktur. Hadi genel internet kullanımında İP gizlemenin faydaları vardır. Erişim yasağı olan yerlere girmek, izinizi kaybettirmek v.s. olabilir. Fakat hiç bir ip gizleme programı tam olarak faaliyetlerinizi gizlemez. Hatta kötü niyetli kişilerin elinde maskara olabilirsiniz. [wpb-random-posts]

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Genel
yorumyorum yok
linkLink : Chat Sitelerinde İp Gizleme
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?