Bol Sohbet

bol sohbet

Bol Sohbet Nedir Bu Terim Nerden Çıkmıştır?

Bol sohbet, bol chat gibi terimlere internet ortamında sıklıkla rastlamak mümkün. Tamamen sohbet sitesi sahiplerinin oluşturduğu sahte algılar ve aramalar nedeniyle, google amcamız da bu kelimeleri önemsemiş ve sayfanın en altında ilgili aramalar bölümünde göstermektedir. Güzelim Türkçe dilimiz internet dünyasında çarpık çurpuk şekilde yazılmaya ve telaffuz edilmeye başlanmıştır. Güzel kardeşim bol sohbet nedir ALLAH aşkına? sohbetin bolu, darı, genişi olur mu? Bol kelimesi tamamen hacimle alakalıdır, yani bir şeyi içine alma kapasitesi veya sarma kapasitesi ile alakalıdır. Sohbet soyut bir kavramdır, bu vesile ile soyut ve somut iki kavramın aynı kefede kullanılması akıl alır bir şey değildir.

Bol Sohbet Edelim Ama Dar Elbise Giymeyelim!

Hadi bol paça pantolon, gömlek bol geldi, yok etek dar geldi, çuval bol geldi, ceket dar geldi bunları anlarım da, bol sohbet alakaya limon suyu gibi geldi. Sohbette bolluk olmaz, sohbette bereket vardır, feyz vardır, fayda vardır, ilim, irfan v.s. bu gibi şeyler vardır, sohbette  bolluk darlık olmaz. Bana bak kardeşim belki sana bol gelen bize dar gelir? Hayırdır yani eline aldın mezüroyu, milletin sohbetini mi ölçüyorsun? Aaa bak Keziban bu sohbet bol, yok efendim bu dar. Dar kafalı zihniyetlerin türettiği yeni trend bol sohbet sitelerine hoş geldiniz. At yarışı, it yarışı, bit yarışı oynarsın yok efendim sportoto veya sayısal loto onarsın, o zaman anlarım “Bol Şanslar” Denir.

Bol Sohbet Dar Sohbet Geniş Chat Gibi Kavramlar

Bol yerine bereketli sohbet gibi kelimelerin kullanılması daha uygundur kanaatindeyim. Bu makaleyi okuyanların şöyle dediğini duyar gibiyim; “Yahu Birader Türk Dil Kurumunda mı Çalışıyorsun, Sabahtan Beri Bize Edebiyat Parçalıyorsun” Evet kardeşim edebiyat parçalıyorum var mı diyeceğin? Ben sohbetin kalitesine ve verimliliğine bakarım, boluna, darına enine bakmam. İçeriği güzel mi, tutarlı mı? İşte o zaman sohbet kıvamından tadından yenmez. Chat siteleri içerisinde sürekli yazan biri olabilirsiniz amenna. Fakat yazılarınızda herhangi bir anlam bütünlüğü yoksa, hayat ve insanlık hakkında veciz sözlere yer vermiyorsanız, insanların duymak istedikleri sözcükleri yazamıyorsanız, bizim mekan sohbet odalarında sınıfta kalmışsınız demektir.

 

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Chat
yorumyorum yok
linkLink : Bol Sohbet
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?