Balıkesir Sohbet

Balıkesir Sohbet

Balıkesir Sohbet Odaları

Balıkesir Sohbet odaları, Balıkesir Chat siteleri  ekibinden yazarınız ben Kara, içten ve candan muhabbetlerin yapıldığı, dostane söyleşilerin icra edildiği son derece nezih bir sohbet ortamı tesis ettik. Balıkesir Mobil sohbet sitesi olarak muhabbetin en koyu hali ile karşılaşacaksınız. Çeşitli kültür ve farklı dünyalardan gelen bireylerle kaliteli muhabbetlerin lezzetini yaşayacaksınız. Balıkesir merkez ve diğer ilçelerden gelen bireyler de aynı çatı altında toplanmış sizi bekliyor olacak. Balıkesir ilimizin ilçelerinin ismini şöyle bir hatırlayalım.

Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk.

Coğrafi Konumu: Balıkesir Anadolu’nun kuzeybatısında yer almaktadır. İlin büyük bir kısmı Marmara, diğer kısmı ise Ege bölgesinde bulunur.  Güneyinde Manisa ve İzmir, batısında Ege Denizi ve Çanakkale, doğusunda Kütahya ve Bursa İlleri vardır. Kuzeyi Marmara Denizi ile çevrilidir. Balıkesir’ de yüksekliği 1800 metreyi geçmeyen dağlarla, meyilli ovalar, alçak tepeler göze çarpar.

İklimi: Yörede, genelde Akdeniz İklimi hüküm sürmekte ise de bu iklim karakteristiğine daha fazla Ege kıyılarında rastlanmaktadır. Balıkesir’in iç kısımlarında ise tamamen karasal iklim hakimdir.

Balıkesir Sohbet Ortamı

Balıkesir sohbet ortamı başta Ege ve Marmara bölgesinden gelen binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya devam etmektedir. Ayrıca zaman zaman farklı illerden gelen kadın/erkeklerle candan muhabbetler yapabilir, kalıcı dostluklar yaşayabilirsiniz. Seviyeli chat denilince Türkiye’nin en seçkin sitelerinden birisi olan Siber.Net sitemiz, emsalleri arasında temayüz etmiş seçkin bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır. Balıkesir Chat sohbet odaları, seviyeli, konforlu, sohbet ortamıdır.

Balıkesir Tarihçesi: Balıkesir ve çevresinin tarih öncesi MÖ.3200’lü yıllardan günümüze kadar yerleşim gördüğü anlaşılmaktadır. MÖ 2000′ li yıllarda Balkanlar üzerinden gelen Pelasgların koloniler kurdukları görülür. Balıkesir Frig, Lidya, Pers, Makedonya, Bergama Krallığı, Roma ve Bizans zamanlarını yaşamıştır.

1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra Selçuklu Beylerinden Kalem Şah Beyin oğlu Karesi Bey, Karesi Beyliğini kurarak Balıkesir’ i merkez yaptı yalnız Osmanlı egemenliğini kabul etti. Balıkesir 1923 yılında vilayet oldu. İlin Karesi olan ismi 1926 yılında Balıkesir olarak değiştirildi. Şehir sohbet odaları kapsamında bugün Balıkesir ilindeydik. Bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederim.

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Sohbet Odaları
yorumyorum yok
linkLink : Balıkesir Sohbet
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?