18 Sohbet Odaları

18 Sohbet Odaları

18 Sohbet Odaları

18 Sohbet odalarına hoş geldiniz, chat odaları 18 sitesi bildiğiniz gibi sadece yetişkinlere göre uyarlanmış ve hazırlanmış odalara verilen isimdir. Bu nedenle 18 yaşın altındaki tüm bireylerin siber.net sitemize girmesi yasaklanmıştır. Yasaklanmış derken, sitenin girişinde bir görevlimizin kimlik kontrolü yaptığını falan zannetmeyin. Çünkü sanal ortamlarda kimsenin yaşını hesaplayacak, kilosunu ve boyunu ölçecek teknoloji henüz icat edilmedi. Belki ileride icat edilir ama bizim yaşımızın yeteceğini zannetmem. 18 sohbet odaları makalesine devam ediyoruz, siz de okumaya devam edin.

Sadece kişilerin beyanları ve ikrarları neticesinde, emin olmamakla birlikte yaş hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Yani 30 yaşında olduğunu söyleyen bir kullanıcı, pek ala 16 yaşında çıkabilir. Bu nedenle ebeveynlere seslenmek istiyorum. İnternet ortamına giren çocuklarınızın nerelere giriş yaptığını, ne yaptığını mutlaka gözlemleyin. Eğer siber.net v.b. sitelere girmek isterlerse, mutlaka sizin gözetiminizde girsinler. Bu nedenle sitemize giriş yapan tüm kullanıcıların, kendilerinden kaynaklanan bir hata nedeniyle başlarına gelebilecek her türlü olaydan sitemiz sorumlu tutulamaz.

18 Yaş Olayının Anlamı Nedir

Bir bireyin olgunluk ve kemale erişmesi için aradan 18 yıl geçmesi demektir. Bazı kaynaklarda bu 18 yaşı cinsel olgunluk olarak, bazı kaynaklarda ise ceza ve ehliyet sınırı olarak görülmektedir. Eskiden kahvehane kültürüne aşina olanlar bilirler 18 yaş altı buralara giremez, umumhanelere falan alınmazdı. Kanunlara göre reşit olma, rüştünü ispatlama yaşı olarak bilinir. Herhangi bir suça karışan 18 yaş altındaki bireye farklı kanunlar uygulanır, cezai ehliyetinin tam olup olmadığı gibi hususlar araştırılır. Fakat 18 yaşından büyükse artık bir yetişkindir ve işlediği fiilin cezasını sonuna kadar çekmelidir.

Sohbet Odaları 18 Kavramının İnternet Ortamındaki Yeri ve Anlamı

18 Sohbet Odaları kavramı, chat sitesi işleten şahısların bu kelimeye sitelerinde yer vermesi, etiketlerine eklemesi, konu başlıklarında geçirmesi neticesinde google arama motorunda oluşturulan bir manipülasyondur. Genellikle bu 18 yaş sınırını cinsel içerikli siteler daha çok kullanır, ağızlarında ciklet gibi sağa sola çevirip çiğnemeye bayılırlar. Devlet eliyle internet ortamında etkin bir denetim ve kontrol mekanizması işletilmediği için, bazı chat siteleri gemi azıya almış, istediği gibi at koşturmakta, istediği kelimede üst sayfalara çıkabilmektedir. Cinsel içerikli sitelere girmeye çalışanları da büyük tehlikelerin beklediği bilinmekte. Bu tarz sitelere giriş esnasında telefonunuza bulaşan virüs,  özellikle Facebook, İnstagram, Twitter gibi hesapların şifrelerini çalmakta ve dolandırıcıların kucağına itmektedir.

18 Sohbet Odalarına Giriş Engellenebilir mi ?

18 sohbet odalarından ziyade cinsel içerik barındıran sitelere, 18 yaşından küçük bireylerin girmesini engellemek için bir takım çalışmalar başlatılmıştır. Bildiğiniz gibi site girişinde “18 yaşından büyük olduğumu onaylıyorum” şeklinde beliren butona tıklayınca siteye giriş yapılabiliyordu. Fakat bundan sonra daha kapsamlı bilgiler sorulacağı gelen haberler arasında. Yani T.C. kimlik numarası, pasaport numarası v.s. Bu uygulama ilk olarak İngiltere’de başlatılmış. Bu bilgileri paylaşamayanlar sitenin dışında tutulacaklar. Tabi burada yine bir siber güvenlik söz konusu, girilen bu bilgilere kimler vakıf olacak, nereye kaydedilecek, arşivlenecek mi? Bu soruların cevabı da kocaman bir muamma.

Siber.Net Sitesine 18 Yaşından Küçüklerin Girmesi Yasak mı?

Açık ve net olarak beyan ediyorum, sitemizde yetişkin muhabbetler, belden alt konuşmalar, adult içerikler olmadığı halde, 18 yaşından küçük bireylerin giriş yapması kesinlikle yasaktır. Kişinin yazışmalarından, sorularından, cevaplarından yaşının küçük olduğunu hissettiğimiz anda kapının önüne koyuyoruz. Çünkü sanal chat odaları her türlü insana ev sahipliği yapmaktadır. Bunların içinde sapığı, pedofilisi v.s. her çeşit insana rastlamak mümkündür. Bu yüzden yaşı tutmayan kardeşlerim ne olur bizi mazur görsünler, evlerinde oturup derslerine çalışsınlar, faydalı konularla uğraşsınlar. Bu chat sohbet işini bizim gibi büyüklere bıraksınlar.

Admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like0 views okundu
kategoriKategori : Chat
yorumyorum yok
linkLink : 18 Sohbet Odaları
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?