Sohbet siteleri ve Mobil sohbet

Sohbet sitesi denilince aklımıza önceki yıllarda Mırc gelirdi. Çünkü Mırc o zaman İnternetin yaygınlaştığı dönemde oldukça ilgi çekici popüler Facebook, Twitter’ın yerini alan ortak bir platformdu.

Sohbet siteleri vazgeçilmezdi

Tabi o zamanlar herkesin bilgisayarında Mırc programı kuruluydu ve buna benzer programlara da popülerlik durumlarına göre göz atardık. Masa üstü bilgisayarların revaçta olduğu dönemlerdi. Evden çıkar internet kafeye gider Ya oyun oynardık ya da Mırc tarzı sohbet sitelerinden birinde eğlenip vakit geçirirdik. Hatta o sohbet sitelerinden birçok arkadaş edindik. Çoğu kalıcı olmadı tabi. Daha sonraları İnternet ağı  hızla yaygınlaştı, gelişti ve dünyanın gizli kalmış dahi siber yetenekleri ortaya çıkmaya başladı Google ,Facebook , Twitter,Linked in ,foursquare ,İnstagram ,Whatsapp Messenger derken ağlar ve bu program çeşitliği arttı.

Hatta öylesine popülerleşti ki günlük hayatın vazgeçilmezi oldular. Facebook’a ,Twitter ‘a bakmak artık bir eksiklik oldu. Nerde o eski sohbet siteleri demiyoruz artık. Çünkü son dönemlerde bize eski günlerimizi anımsatan Mırc tarzı sohbet siteleri kaliteli ve insanların hoşça vakit geçirebilecekleri ve En önemlisi mobilden de sohbet edebileceği siteler yaygınlaştı.

Şimdi de Mobil sohbet uygulamaları

mobil-siber-net

Bu sitelere örnek verecek olursak sitemizi sizlere kesinlikle tavsiye edebilirim. Mırc tarzı kurulan bu sohbet sitesi bizlere uygun ve eğlenceli sohbet ortamını sağlıyor. Bu sitelere kimler girer diye düşünmeyin sakın. Bu sohbet siteleri oldukça yoğun ve giriş oldukça kolay. Üyelik istemiyor yine eskiden olduğu gibi nickname (takma ad) giriyorsunuz şifre belirliyorsunuz o kadar. Ardından belli başlı sohbet odaları var. Sohbet odalarında kişilerle birebir sohbetler edilebildiği gibi ortak sohbet ilanları bulunmaktadır. Bunun yanında oyun, radyo, yarışma gibi gruplar kurularak sohbet edenlerin aynı zamanda eğlenebilmesi amaçlanmış. Örneğin Yarışma adlı sohbet odasında sorular soruluyor ya da kelimelerin birkaç harfi veriliyor bunları kim doğru tahmin ederse puan kazanıyor. Aynı zamanda sistem yenilenmiş ve mobilden de giriş yapılabiliyor. Mobil sohbet olarak da kullanılması büyük avantaj sağlıyor. Çünkü Artık akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla sosyal medya telefonlardan daha çok kullanılıyor. Dolayısıyla sohbet sitesi mobilden de indirilip kolayca kullanılabiliyor. Bu odalarda argo kelime konuşan ahlaksız kelimeler kullanan amaç dışı kişiler mutlaka sansürleniyor.

Yorum

 1. By TrabzoN

  Cevapla

 2. By yeşim

  Cevapla

 3. By aLmiLa

  Cevapla

 4. By Erdi

  Cevapla

 5. By sevgi

  Cevapla

 6. By HayKo

  Cevapla

 7. By Name

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>