Sohbet Sistem Güvenilirliği

Eskilere nazaran günümüz sohbet anlayışı biraz farklılaştı bundan çok değil 15 Yıl öncesinde sosyal platformlar bulunmuyordu insanlar aktif olarak sokak da kahvehane, okul, park vs gibi yerlerde gezip eğleniyor ve yeni dostluklar ediniyorlardı.

Şimdilerde ise artık sosyal medya sohbet odaları, evlilik aşk programları gibi insanların ve toplumun kaynaşmasında aktif rol oynayacak internet üzerine yayılmış bir yığın iletişim ağı vardır.

sohbet-guvenligi

Peki nedir bu ağ ? internet üzerinden belirli sohbet web sitesi üzerine kurulmuş olan aslında karşındaki kişinin  varlığından bile şüphe duyduğumuz bir yığın insanlar topluluğundan oluşmaktadır.

Çoğu zaman haber programlarında hepimiz görüp duyuyoruz sosyal platformda tanıştılar evlendiler yada tecavüze uğradı veyahut kaçırıldı haberlerini. İnsanların sohbet sitelerine bakış açısı çok farklı özellikle ülkemizde bu gibi siteler sohbet ortamından daha  çok kız arkadaş bulma veya absürt işler için kullanılıyor toplumumuzda maalesef ki bayan arkadaş dedin mi akla ilgilen olayın cinsellik olduğu aşikar bir durum bunun için Siber.Net olarak kurduğumuz bu yeni platform da sohbet sitesi anlayışını tamamen değiştirmek istiyoruz. Tamamen yöneticilerin kontrolünde olmasa da kısmen müdahale hakkımızın olacağı diğer sohbet sitelerinden farklı bir sistem üzerin de yoğunlaştık.

Sistem hakkında kısaca bahsetmek gerekirse web apletimizin rahat ve kullanışlı olması için elimizden geleni yaptık bayan kullanıcılarımızın konuşmak istemediği kişileri otomatik şekilde engellemesi artık çok kolaylaştı ayrıca sunucumuz üzerinde gsm numarası, sosyal medya linkleri , mail gibi bir çok iletişim ağı da kontrol altına alındı. Ayrıca sunucumuz üzerinde kara liste olayını aktif etmiş bulunmaktayız kullanıcılarımızı daha önce rahatsız eden veyahut absürt cinsel konuşmalara girmiş kişilerin profillerine güvenilirlik derecesi eklenmiştir kişi ile iletişime geçmeden önce profil bilgileri görünecek olup daha önceden işlediği vukuat  ve absürt bir olayı varsa belirgin bir şekilde görünecektir bu şekilde hem bayan kullanıcılarımızın güvenliği hem de diğer sadece amacı sohbet ortamı kurup güzel arkadaşlıklar edinmek isteyen kişilerin gereksiz ve kötü muamele ile karşılaşmamasını engellemiş olacağız.

Ayrıca sitemiz üzerinden üye olunabilir ve istediğiniz yanlış olduğunu düşündüğünüz öner ve şikayetlerinizi gönderebilir direk sunucu sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum

 1. By TrabzoN

  Cevapla

 2. By begum_29

  Cevapla

 3. By NoName

  Cevapla

 4. By Simge

  Cevapla

 5. By KraL

  Cevapla

 6. By Deniz

  Cevapla

 7. By Erdi

  Cevapla

 8. By Ergin

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>