Eski sohbetlerin yeri bir başkaydı

Değerli Siber.Net kullanıcıları. Uzun bir aradan sonra sizlerle içimden geçen şeyleri paylaşmak istiyorum. Eskiden sohbet edebilmek için bundan yıllar önce mavi önlüklerle internet kafelere giderdik. Bilgisayara otururken ayaklarımız yere bile değmezdi:) Buna rağmen muhteşem bir heyecan ve sevinç dolardı içimize. Çünkü o zamanın sohbet konularına baktığımız zaman oturup ağlayasım geliyor. Neden mi? O kadar saf, o kadar temiz diyaloglar vardı ki.. Akıllara zarar birşeydi.. Cinsel sohbet konuları asla bu kadar yaygınlaşmamıştı. Tamam Türkiye’nin toplumu olarak her daim sapıksal durumlar söz konusu idi. Lakin bu internet relay chat dediğimiz IRC ağında asla ve asla yoktu.

Sohbet odalarının bir çok özellikleri o zamanlar da vardı. Bunların başında radyo, oyun hep gelmiştir. Bir çok insan iş çıkışında ya da işi bilgisayar karşısında olan insanların hevesle bir anda kendini bulduğu yerlerdi. Şimdi öyle mi? Özellikle para dönemindeyiz. Kimin parası varsa saltanatını o sürer. Bu tür kişilere de asla kızmamak gerekir. Çünkü parasıyla birşeyleri başaran insanlar da saygıyı hak eder. Çünkü insanlara bu da lazım.. Hep doğru, hep dik nereye kadar değil mi?

Biz Siber.Net yönetimi olarak çok uzun soluklu bir web sitesi olduğumu cümle alem çok iyi bilir. Lakin; eski sohbetlerimizi her zaman özlüyoruz. Hep özlem duyuyoruz ve duyacağız. Benim içimden siz değerli kullanıcılarımıza bunları anlatmak geçiyordu ben yazarken çok keyif aldım. Eskilerin hepsini gözümün önünde tekrar canlandırdım. Umarım sizler de okurken sıkılmazsınız. Saygı ve sevgilerimizle..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>